Tirdzniecības attiecības ar Uzbekistānu turpina attīstību

Tirdzniecības attiecības ar Uzbekistānu turpina attīstību

Šī gada 20.aprīlī LAFF pārstāve Gita Trubiņa piedalījās Latvijas – Uzbekistānas Lietišķās padomes tiešsaistes sanāksmē, kuru apmeklēja vairāk nekā 50 uzņēmumu pārstāvji, tostarp abu valstu vēstnieki un valsts institūciju pārstāvji.

Semināru organizēja 2015. gadā uzsāktā Latvijas Darba devēju konfederācija jeb LDDK un pasākumu vadīja J. Mozga.


Tiešsaistes sanāksmi atklāja LDDK rezidents V. Gavrilovs, kurš savā uzrunā īpaši uzsvēra biznesa kontaktu nozīmīgumu starpvalstu sadarbības veicināšanai. Kā sanāksmes mērķis tika definēts ātrāk atdzīvināt biznesu. Semināra laikā tika norādīts uz iespējām uzlabot uzņēmējdarbības vidi. V. Gavrilovs atgādināja, ka Latvijai ar Uzbekistānu ir labas tirdzniecības attiecības, un norādīja uz ES komisijas atzinumu par uzlabojumiem Uzbekistānas valsts pārvaldē un sacīja, ka pašreiz Uzbekistānai ir nodrošināts labvēlības statuss ar Eiropas Savienību.


Uzbekistāna ir vadošais tirdzniecības partneris Vidusāzijā, un Latvija, kā partneris, ieņem stabilu trešo vietu starp tādām lielvalstīm, kā Vācija un Itālija. Latvijas valsts vēstnieks Uzbekistānā M. Popkovs norādīja, ka turpmākajai sadarbībai ir pamatīga ekonomiskā bāze, taču turpmāk jādomā par investīciju piesaisti, lai uz šīs ekonomiskās bāzes varētu piesaistīt eksportu uz Ziemeļeiropu. M. Popkovs, kā perspektīvas nozares turpmākajai sadarbībai, uzskaitīja transporta un loģistikas nozari un izglītības nozari.

Uzbekistānas eksportētāju asociācijas “ЎЗБЕКИСТОН ЭКСПОРТЧИЛАР УЮШМАСИ” pārstāvis M. Umarovs pieminēja arī tirdzniecības koridoru atvēršanu tādām valstīm, kā ASV, Vācija, Turcija.

Vērts arī atzīmēt, ka sākot no 2021. gada 3. maija tiks uzsākti tiešie avio reisi no Taškentas uz Rīgu ar aviokompāniju “Uzbekistan airways”.

Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmēji ir aicināti iesaistīties Latvijas – Uzbekistānas sadarbības uzlabošanā, kļūstot par LAFF biedru. Kopā mēs varam attīstīt transporta un loģistikas pakalpojumus, kā arī nozari kopumā, lai veicinātu Latvijas eksporta apjoma pieaugumu. Lai kļūtu par LAFF biedru, jums ir jāaizpilda pieteikuma forma ŠEIT