Lidl izveido īpašas atpūtas telpas kravu pārvadājumu šoferiem

Lidl izveido īpašas atpūtas telpas kravu pārvadājumu šoferiem

Mazumtirgotājs “Lidl Latvija” uzņēmuma loģistikas centra teritorijā Rīgā, Dzelzavas ielā izbūvējis īpašas atpūtas telpas savu loģistikas partneru darbiniekiem.

Tas ir pirmais šāda veida projekts Latvijā un pilotprojekts arī “Lidl” valstīs. Kopā ar tālbraucēju šoferu atpūtas telpām izbūvēts arī aptuveni 14 000 kvadrātmetrus liels stāvlaukums kravas automašīnu ērtai novietošanai. Kopējās “Lidl” investīcijas šajā projektā sasniedz gandrīz 2 miljonus eiro.

Latvijā pirmās specializētas atpūtas telpas kravas pārvadājumu šoferiem atklāja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, klātesot pārstāvjiem no Latvijas Loģistikas asociācijas, Latvijas Nacionālās kravas ekspeditoru un loģistikas asociācijas, asociācijas “Latvijas auto”, SIA “Vikotrans”, Vācijas - Baltijas Tirdzniecības kameras un Latvijas Tirgotāju asociācijas.

“Nav noslēpums, ka tālbraucēju šoferiem Latvijā ir problēma, kur nomazgāties, atpūsties un justies aprūpētiem. Tāpēc varu tikai novēlēt, lai šādas modernas atpūtas telpas būtu visiem. Šeit varam ņemt piemēru no “Lidl”. Paldies par šo projektu,” savu atzinību pauda Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis.

“Jāatzīst, man ir balta skaudība, ka šāds projekts ir tapis. Mēs, kā nozares asociācija, jau sen esam ar Satiksmes ministriju par šo tēmu runājuši, bet reāli darbi nebija notikuši. Visi starptautisko pārvadājumu šoferi, ne tikai “Lidl” partneri, ir pelnījuši vietu, kur piemērotos, cienījamos apstākļos pavadīt gaidīšanas laiku,” komentē Latvijas Nacionālās kravas ekspeditoru un loģistikas asociācijas prezidents Aivars Gulbis.

“Starptautiskie kravu pārvadājumi ir pieprasīts, smags un atbildīgs darbs. Šoferi mēro garu ceļu cauri visai Eiropai, lai mūsu veikaliem Latvijā un Igaunijā piegādātu svaigus citronus no Itālijas vai sieru no Francijas. Tas prasa milzīgu koncentrēšanos, stresa noturību un precizitāti. Tādēļ, domājot par mūsu sadarbības partneru darbinieku labbūtību un iespējām atpūsties komfortablā vidē, uzsildīt ēdienu, ieiet dušā un izmazgāt drēbes, esam uzcēluši viņiem ērtas atpūtas telpas,” stāsta Mariss Žigats, “Lidl Latvija” loģistikas departamenta vadītājs.

Atpūtas telpas paredzētas tiem autovadītājiem, kuriem nepieciešams uzturēties loģistikas centra teritorijā, gaidot rindā uz preču izkraušanu vai iekraušanu. Ieeja telpās iespējama tikai ar elektroniski izsniegtu piekļuves kodu. Loģistikas partneru ērtībām ēka ir aprīkota ar sanitārām telpām – dušu un labierīcībām vīriešiem un sievietēm, kā arī veļas mazgāšanas un žāvēšanas telpu. Atpūtas namiņā ir arī trauku mazgājamā mašīna un mikroviļņu krāsnis, pieejams dzeramais ūdens un svaigi augļi kā arī pārtikas automāti, kur iegādāties karstos dzērienus un dažādas uzkodas. Visā ēkā pieejams arī bezmaksas Wi-Fi tīkls.

Projekta ietvaros digitalizētas arī “Lidl” preču loģistikas procedūras – ir uzstādīti pašapkalpošanās reģistrācijas automāti, kurā tālbraucējiem elektroniski reģistrēt un iesniegt kravas dokumentus, kā arī pēc tam attālināti saņemt paziņojumu, ka konkrētajai automašīnai ir jādodas uz savu izkraušanās punktu.

Avots: https://www.db.lv/