Asociācija LAFF piedalās loģistikas ekspertu sēdē Dubaijā

Asociācija LAFF piedalās loģistikas ekspertu sēdē Dubaijā

LAFF ģenerālsekretārs Māris Dreimanis devās Latvijas ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā valsts vizītē uz Apvienoto Arābu Emirātiem. Vizītes ietvaros M. Dreimanis piedalījās ekspertu sēdē pārstāvot transporta un loģistikas sektoru, kā arī apmeklēja starptautisko izstādi Expo Dubai 2020.

Sēdes ietvaros gan AAE, gan Latvijas puse vienprātīgi vēlas veicināt sadarbību, tādējādi attīstot Eirāzijas avio un sauszemes loģistikas ķēdes Rietumeiropas un Ziemeļeiropas virzienā. Viens no labajiem piemēriem, kas liecina par veiksmīgu līdzšinējo valstu sadarbību, ir AirBaltic tiešais reiss, kas 4 reizes nedēļā veic lidojumus Rīga-Dubaija. Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmumi tiek aicināti investēt Latvijas uzņēmumos, lai atvieglotu preču transportēšanu un Āzijas izcelsmes produktus varētu izplatīt Baltijas valstīs un Skandināvijā.

Starptautiskajā izstādē izvietoti dažādu Dubaijas uzņēmumu un 192 valstu paviljoni, tajā skaitā arī Latvijas. Pēc M. Dreimaņa stāstītā var secināt, ka Latvija veiksmīgi prezentē mūsu kultūru, Latvijas ražotāju produktus, kā arī TOP eksporta preces – koku un tā izstrādājumus, kūdru un graudus. Daudziem no Latvijas uzņēmumiem ir liels potenciāls ieiet Austrumu tirgū, un faktu par izrādīto interesi no vietējiem neslēpa arī Latvijas paviljona pārstāvis.

LAFF ģenerālsekretārs apmeklēja arī Igaunijas, Polijas, Ķīnas, Ēģiptes, Kazahstānas un Apvienoto Arābu Emirātu paviljonus, gūstot jaunus iespaidus transporta nozarē. Vērts pieminēt arī lielākā loģistikas un ostu operatora Dubaijā - DP World paviljonu, kur tika prezentēta futūristiska un inovatīva pazemes kapsula, kas nākotnē varētu nodrošināt ievērojami ātrākus un drošākus kravu pārvadājumus tāliem galamērķiem, piemēram, no Āzijas uz Eiropu. Vēl ir vērojams, ka šobrīd arvien vairāk transporta nozares pārstāvju fokusējas uz kravu pārvadājumiem uz kosmosu.