LAFF ģenerālsekretārs apmeklē Latvijas un AAE biznesa forumu

LAFF ģenerālsekretārs apmeklē Latvijas un AAE biznesa forumu

Starptautiskā izstāde Expo 2020 Dubai 6 mēnešu laikā pulcēja aptuveni 24 miljonus apmeklētāju. To skaitā bija arī LAFF ģenerālsekretārs Māris Dreimanis, kurš viesojās Apvienotajos Arābu Emirātos kopā ar amatpersonu un uzņēmēju delegāciju, lai piedalītos tirdzniecības misijās, dibinātu jaunus biznesa kontaktus un atvērtu jaunas sadarbības iespējas.

Šogad, 11. maijā, Latvijā viesojās Apvienoto Arābu Emirātu valsts un uzņēmēju delegācija. Lai vizīte būtu produktīva, tās ietvaros norisinājās Latvijas – AAE biznesa forums, ko organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Pasākumā abas puses stiprināja jau esošās biznesa attīstības un iepazīstināja uzņēmējus un saistītās organizācijas ar turpmākajiem Apvienoto Arābu Emirātu un Latvijas sadarbības scenārijiem.

No Latvijas puses pasākumā piedalījās LIAA pārstāvji, tostarp LIAA direktors Kaspars Rožkalns, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Latvijas vēstnieks AAE Atis Sjanīts.

Savukārt Apvienotos Arābu Emirātus pārstāvēja AAE ārlietu un starptautiskās ekonomiskās sadarbības ministra vietnieks Abdulnassers Al Shaalī (Abdulnasser Al Shaali), AAE Tirdzniecības un rūpniecības kameras ģenerālsekretārs Humaids Bin Salems (Humaid Bin Salem) un AAE vēstniece Hanan Khalfan Obaid AL Madhani Al Aleelim.

Biznesa foruma laikā tika parakstīti divi sadarbības memorandi starp Latvijas Darba devēju konfederāciju un AAE federālo tirdzniecības un rūpniecības kameru, kā arī starp Latvijas eksportētāju asociāciju “The Red Jackets” un Šārdžas pētniecības, tehnoloģiju un inovāciju parku.

Transporta un loģistikas nozari pārstāvēja tādi uzņēmumi kā AD Ports un Etihad Rail. Jau nākamnedēļ M. Dreimanis atgriezīsies Dubaijā, lai veicinātu sadarbību starp Latviju un AAE transporta un loģistikas nozarē.