LAFF piedalās Latvijas - Centrālāzijas biznesa forumā 2023

LAFF piedalās Latvijas - Centrālāzijas biznesa forumā 2023

2023. gada 12. jūnijā norisinājās Latvijas -Centrālāzijas biznesa forums, kurā pamata vērtība ir stiprināt importa un eksporta saites starp valstīm. Šajā forumā uzņēmuma struktūras dalījās divās daļās –

• kuri meklē transporta kompānijas

• kuri meklē sadarbības partnerus

2022. gadā Latvijas un Kazahstānas imports sasniedza 63 miljonus EUR, un eksports uz Kazahstānu sasniedza 120 miljonus EUR.

Latvijas nacionālā kravas ekspeditoru un loģistikas asociācija (LAFF) tika diez gan plaši pārstāvēta – ģenerālsekretārs Māris Dreimanis un padomes locekļi Jānis Miltovičs un Jūlija Romanova. Biznesa forumā viņu galvenais mērķis bija iepazīstināt Centrālāzijas valstis ar asociāciju un jau foruma laikā tika parakstīts memorands ar Turkmen Logistics Association (TLA).

Centrālāzijas reģionā atrodas piecas valstis – Kazahstāna, Kirgizstāna, Tadžikistāna, Turkmenistāna un Uzbekistāna. Pateicoties šim biznesa forumam, mēs spējam ietekmēt to, lai šī nozare attīstās plašāk un straujāk.

Biznesa forums norisinājās visas dienas garumā. Dienas pirmā puse tika veltīta Centrālāzijas valstu uzņēmumu prezentēšanai, pēc kurām sekoja B2B tikšanās.

Ģenerālsekretārs Māris Dreimanis atzina, ka šis reģions pagaidām mums ir maz zināms, bet skatoties nākotnē tas ir interesants virziens, jo ir lielas eksporta un importa potenciāls par ko liecina, ka forumā piedalījās arī valsts institūciju pārstāvji.