LAFF piedalās Ķīnas Tautas Republikas gadadienas svinībās

Ķīnas vēstniecība Latvijā rīkoja svinības, atzīmējot Ķīnas Tautas Republikas 74. gadadienu. Pasākums notika Rīgas Mazā Ģildē 2023. gada 27. septembrī. Pasākumā piedalījās Latvijas valdības, Saeimas, pašvaldību pārstāvji, kā arī pārstāvji no izglītības, mākslas, biznesa, un mediju nozarēm, kā arī diplomātiskie pārstāvji Latvijā un Ķīnā. Svinības apmeklēja arī LAFF ģenerālsekretārs Māris Dreimanis ar kundzi.

Ķīnas vēstnieks Latvijā, Tans Sungeņs (Tang Songgen), savā uzrunā teica, ka Ķīnas tauta ir piedzīvojusi lielu izaugsmi. Ķīnas modernizācijas ceļš ir piedāvājis jaunu redzējumu attīstībai. Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins (Xi Jinping) ir izvirzījis vīziju par cilvēces kopīgu nākotni, globālās drošības un attīstības iniciatīvu, aicinot visus pasaules iedzīvotājus kopīgi veidot atvērtu, iekļaujošu, tīru un skaistu pasauli, kas bauda ilgstošu mieru, drošību un kopēju labklājību.

T.Sungeņs uzsvēra, ka Latvija, noslēdzot diplomātiskās attiecības ar Ķīnu, solīja ievērot vienas Ķīnas principu, izveidojot svarīgu politisko pamatu abpusējām attiecībām. Abas puses apņemas veicināt stabilu attīstību un praktisku sadarbību dažādās jomās, balstoties uz savstarpēju cieņu un abpusēji izdevīgu sadarbību. Ķīnas vēstniecība Latvijā ir gatava sadarboties ar partneriem visā Latvijā, lai veicinātu praktisku sadarbību dažādās nozarēs.

Viņš uzsvēra, ka Ķīna uzskata Eiropu par stratēģisku partneri un atbalsta Eiropas vienotību un labklājību.

Pasākuma laikā M.Dreimanim izdevās arī personīgi aprunāties ar T. Sungeņu. Sarunas laikā abi mutiski vienojās par potenciālās sadarbības iespējām starp LAFF un Ķīnas transporta un loģistikas asociācijām, ko var nodrošināt ar Ķīnas vēstniecības starpniecību.