LAFF atzīst cilvēkresursu trūkumu

LAFF padomes sanāksmē atzīst cilvēkresursu trūkumu

Šī gada 26. augustā tika aizvadīta Latvijas nacionālās ekspeditoru un loģistikas asociācijas (LAFF) padomes sanāksme, kurā tika pārrunāts asociācijas darbs pandēmijas apstākļos, kā arī aktualitātes transporta un loģistikas nozarē.

Sēdē piedalījās LAFF prezidents Aivars Gulbis, ģenerālsekretārs Māris Dreimanis, asociācijas grāmatvede Ināra Trēziņa, kā arī LAFF padomes locekļi: Ēriks Gutbergs (SIA “MMD Serviss”), Ludmila Laukkanena (SIA “Signāls-P”), Jānis Miltovičs (SIA “Melon”), Mihails Fridmans (SIA “Atlas”), Harijs Skujiņš (SIA “Alpa Centrums”), Viktors Tihomirovs (SIA “Vollers-Rīga”) un LAFF biedri: Evija Bureika (SIA “DSV Latvia”), Kārlis Kasparāns (SIA “Ace Logistics Latvia”) un Konstantīns Platkins (SIA “Alpa Vagons”).

Sēdei sākoties, LAFF ģenerālsekretārs M. Dreimanis uzskaitīja asociācijas paveikto pandēmijas apstākļos, uzsverot, ka lielākoties viss tika organizēts attālināti. Pēc ilgāka pārtraukuma 2020. gada 7. decembrī LAFF piedalījās FIATA kongresā, kas norisinājās platformā ZOOM. Arī Latvijas loģistikas padomes sēde notika tiešsaistes režīmā, kur pārsvarā tika runāts par jauno Latvijas ostu likumu. LAFF pārstāvji aktīvi izmantoja iespējas piedalīties tiešsaistes semināros, kā piemēram “Jauni horizonti multimodālajos pārvadājumos Latvija-Ukraina” un sanāksmē par Latvijas-Uzbekistānas tirdzniecības attiecībām, ko organizēja LDDK. Šobrīd LAFF sadarbībā ar LIKTA piedalās e-CMR izstrādē, lai rastu veiksmīgāko digitālo risinājumu. Lai šī projekta izstrāde būtu produktīvāka, tiek aicināti iesaistīties arī citi LAFF biedri.

LAFF prezidents A. Gulbis informē, ka pandēmijas periodā darbs ar valsts institūcijām noticis attālināti un arī sanāksmju ir bijis maz. Tuvākā sanāksme Konsultatīvās padomes muitas politikas jomā gaidāma 2021. gada 9. septembrī.

A. Gulbis stāsta, ka sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju tika izstrādāts “Piegādes ķēdes vadītāja” profesijas standarts, tāpat arī LAFF sadarbojās ar RTU, izstrādājot pirmā līmeņa augstākās izglītības studiju programmu “Loģistika” un maģistru studiju programmu “Loģistika un piegāžu drošība”.

Ņemot vērā, ka Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi gandrīz visas nozares, A. Gulbis aicināja sanāksmes dalībniekus dalīties ar pieredzi, kā pandēmija ietekmēja uzņēmējdarbību. Lielākā daļa dalībnieku atzina, ka darbs noris iepriekšējā līmenī un apgrozījums aug, taču bija arī daži pārstāvji, kuri minēja, ka kravu trūkuma dēļ apgrozījums krītas. Kā galveno problēmu daudzi minēja cilvēkresursu trūkumu – SIA “MMD Serviss” pārstāvis Ē. Gutbergs minēja, ka uzņēmums pat ir bijis spiests automatizēt vienu no procesiem, savukārt E. Budreika, kas pārstāvēja SIA “DSV Latvia” uzsvēra, ka trūkst pieredzējušu muitas deklarantu.

Sēdes nobeigumā A. Gulbis aicināja biedrus izmantot dalību asociācijā un ziņot par esošajām problēmām savā uzņēmējdarbībā, jo pieredze liecina, ka tieši asociācija sekmīgi palīdz risināt problēmas ar valsts institūcijām.

Ja arī Jūs vēlaties kļūt par LAFF biedru, jums jābūt Latvijā reģistrētam komersantam ar pamatdarbību kravas ekspedīcijas, kravas uzglabāšanas vai transporta un loģistikas pakalpojumu jomā vai arī personai, kura ir ieinteresēta nozares attīstībā un atzīst LAFF darbības mērķus. Aizpildiet pieteikuma formu [https://laff.lv/lv/par-mums/par-laff/ka-klut-par-biedru] vai rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.