LAFF padomes sanāksmē apspriež biznesa pieredzi AAE

6. septembrī Rīgā risinājās asociācijas LAFF padomes sanāksme. Tajā piedalījās LAFF prezidents Aivars Gulbis, LAFF ģenerālsekretārs Māris Dreimanis un asociācijas LAFF grāmatvede Ināra Trēziņa, kā arī LAFF padomes locekļi: Ēriks Gutbergs, Ludmila Laukkanena un Jānis Miltovičs.

Sēdi vadīja LAFF prezidents Aivars Gulbis, un tajā bija paredzēts apspriest biznesa pieredzi Apvienotajos Arābu Emirātos, enerģētiskās kopienas izveidi, kā arī dažādus citus jautājumus.

Par biznesa pieredzi AAE runāja LAFF ģenerālsekretārs Māris Dreimanis, kurš Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā, attīsta loģistikas uzņēmumu “Vervo Middle East”. Šobrīd tas ir sākuma stadijā, tomēr ir izveidojusies sadarbība ar vienu no vietējiem partneriem. Kā citi ieguvumi tiek minēti tie, ka sankciju šajā reģionā nav, kā arī pietiekami lielas Latvijas pārstāvju diasporas esamība (apmēram 500 – 700 cilvēku).

Ir izveidojusies arī laba sadarbība ar radniecīgu asociāciju NAFL (The National Association of Freight and Logistics), kas tika dibināta 1992. gada februārī Dubaijā, lai kopā savestu lielākos Apvienotu Arābu Emirātu loģistikas, kravu pārvadātāju un ekspeditoru uzņēmumus. Asociācija NAFL, tāpat kā LAFF, arī ir FIATA (Starptautiskā kravu ekspeditoru asociāciju federācija) biedri. Tiek izskatītas iespējas organizēt savstarpēju biznesa forumu ar NAFL biedriem “ZOOM” formātā.

Tika apspriests jautājums arī par LAFF iestāšanos biedrībā “Pirmā nacionālā energokopiena”. Tuvākajā laikā spēkā stāsies ES direktīva par elektroenerģijas un citu enerģijas veidu, tai skaitā atjaunojamās enerģijas glābšanu un kopīgošanu starp kopienas biedriem par pašu noteikto cenu. Ņemot to vērā, tas varētu izrādīties izdevīgi organizācijas biedriem, īpaši tiem, kam ir noliktavas ar saldētavām, un citiem uzņēmumiem ar augstiem energoresursu tēriņiem.