LAFF biedru paplašinātās padomes sanāksme

LAFF biedru paplašinātās padomes sanāksme

Šī gada 30. novembrī Rīgā norisinājās LAFF biedru paplašinātās padomes sanāksme ar uzaicinātiem pārstāvjiem no RB Rail AS un SIA Eiropas dzelzceļa līnijas. Sēdes laikā tika apskatīts Rail Baltica projekts, transporta nozares aktualitātes, tostarp e-CMR projekts, kā arī citas tēmas.

Sēdē piedalījās LAFF prezidents Aivars Gulbis, LAFF ģenerālsekretārs Māris Dreimanis un LAFF grāmatvede Ināra Trēziņa, kā arī padomes locekļi no uzņēmumiem: MMD Serviss, Signāls-P, Melon, Atlas un LAFF biedri: DSV Latvija un FR8.

Ģirts Āboliņš, intermodālās loģistikas eksperts no RB Rail AS prezentēja RBL Baltica izstrādes projektu. Tā priekšrocības ir Baltijas valstu integrācija Eiropas dzelzceļa tīklā, kas dod iespēju piekļūt 850 dzelzceļa termināliem Eiropā, kā arī ir savienojumi ar ostām. Paredzētais dzelzceļa garums kopumā būs 870 km (līdz Polijas robežai). Kravas vilcienu sastāvi iespējami līdz pat 1050 m garumā, kas ir vairāk salīdzinājumā ar Eiropas standartu - 750 m. Plānotā IT infrastruktūra nākotnē dos iespēju ne tikai elektroniski apsekot kravas, bet arī vadīt vilcienus autonomi, bez vadītāja.

Kā unikāls projektā tiek atzīmēts jaunais tilts pāri Daugavai, kas atrodas pie Salaspils apļa. Tas ir 2 līmeņos, tādejādi tieši Salaspils tiek plānota kā jauns Intermodālās loģistikas centrs, kura teritorijā tiks nodrošinātas konteineru, ROLA, beramkravu un kravas auto pārkraušanas no esošā 1520 mm platuma dzelzceļa uz 1435 mm platuma dzelzceļa, gan būs iespējama arī iekraušana un izkraušana specializētajos vilcienu vagonos, lai transportētu nepieciešamajā dzelzceļa platuma tīklā. Centra teritorijā tiks nodrošināta iespēja attīstīt uzņēmējiem savas ražotnes un noliktavas. Tiek plānots arī mazāks intermodālais terminālis netālu no lidostas “Rīga”.

Sandis Austrums, SIA Eiropas dzelzceļa līnijas kravu apkalpes vietu attīstības vadītājs, ierosina turpināt kopējo sadarbību termināļu attīstībai un ierosina veikt pārrunas par iespējām piesaistīt finansējumu PPP (privātās partnerības projekts) ietvaros būvniecībai vai loģistikas centru attīstībai, kā arī labprāt uzklausītu nozares rekomendācijas termināļa efektīvākai darbībai.

Papildus informāciju par projektu var atrast interneta saitēs:

Pēc Rail Baltica prezentācijas vārds tika dots M. Dreimanim, kurš stāstīja par e-CMR projektu, kura izstrādē iesaistījies transporta un loģistikas uzņēmums SIA Vervo. Digitāls CMR dokuments novērsīs potenciālās kļūdas datu ievadē, ietaupīs gan laiku, gan finanses, kā arī būs starptautiski pieejams visām e-CMR konvencijas dalībvalstīm. Tam varēs piekļūt gan valsts institūcijas, gan nosūtītājs, pārvadātājs un saņēmējs, līdz ar to, piegādes ķēde būs caurredzama un ērta. Tiek paredzēts, ka arī asociācija iesaistīsies e-CMR projekta izstrādē. Patreiz kopā ar satiksmes ministrijas pārstāvjiem notiek minētā projekta problēmu apzināšana, un, sākot jau no 2023. gada, tiek paredzēta arī finanšu piešķiršana no LIAA.

Pēdējā ceturkšņa laikā LAFF asociācijā iestājušies jauni biedri, kas ir visnotaļ pozitīvs rādītājs. Sveicam jaunos biedrus - SIA “Grom logistics”; SIA “FR8”; SIA “SV Union.”