Svarīga informācija par Polijas robežas škēršosanu

Svarīga informācija par Polijas robežas škēršosanu

No Latvijas vēstniecības Polijā esam saņēmuši sekojošo ziņu par telefonsarunā ar Polijas IeM noskaidroto attiecībā uz kravu pārvadātāju robežšķērsošanas kārtību:

ja kravas pārvadātājam uz rokām ir nepieciešamie dokumenti un aizpildīta tā saucamā “lokalizācijas karte” (jaunievedums kopš pagājušās nedēļas), tad rindā gan viņi stāv, bet pārbaude ir ļoti ātri. Līdz šim problēma esot bijusi, ka a/pārvadātājiem nav bijusi aizpildīta šī “lokalizācijas karte”, tāpēc pārbaudes ievilkušās. Šeit atrodamas lokalizācijas kartes EN, DE, UA un RU valodā: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-dotyczacy-kontroli-sanitarnych-na-granicach  Ievērībai – ir šofera un pasažieru kartes (runājot par kravas auto – vajadzīgās ir šofera kartes).

ja tiek vesta emergency krava (medical supplies) (uz pārtikas piegādēm neattiecas), uzņēmumam ir laicīgi jāsazinās ar Latvijas Valsts robežsardzi, kurai, savukārt, jānodod informāciju Polijas Robežsardzei, lai varētu nodrošināt maksimāli ātru robežas šķērsošanu. Uz šo kravu pārvadātājiem arī attiecas tā pati prasība par “lokalizācijas kartēm”.

Polijas puse vairs nenodrošinās konvojus (autobusiem, busiem).

 

Ar cieņu,

Mārcis Maksims

Padomnieks

Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļa

Ārējās tirdzniecības un ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas departamenta

Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcija

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija

Tel.: +371 67016379

Mob.: +371 20275570

http://www.mfa.gov.lv