Jauna papildprocedūra muitas galvojumiem

Jauna papildprocedūra muitas galvojumiem

Atsaucoties uz 2020.gada 10.marta darba grupas sanāksmes rezultātiem (LAFF: Ēriks Gutbergs, Viktors Tihomirovs, Evija Budreika; MP: Juris Āzers, Ilona Stipina, Diāna Cveigele, Līga Zemīte), ir sagatavota un SIA VOLLERS-RIGA” nosūtīta Muitas pārvaldes 12.03.2020. vēstule Nr. P005-2/MP/3000 “Par muitas galvojumu kafijas uzglabāšanai”.

Ņemot vērā asociācijas LAFF biedru sniegto skaidrojumu, ir izveidota jauna papildprocedūra 97Z „Atbrīvojums no galvojuma akcīzes nodokļa parādam bezalkoholiskajiem dzērieniem, kafijai un elektroniskajās cigaretēs izmantojamajam šķidrumam saskaņā ar Ministru kabineta 13.02.2018. noteikumu Nr.86 15.2.apakšpunktu” muitas noliktavas procedūras piemērošanai.

Jauna papildprocedūra 97Z ir ievadīta ITVS un būs piemērojama no 01.04.2020.

Lūgums informēt Latvijas nacionālās kravu ekspeditoru un loģistikas asociācijas (LAFF) biedrus un partnerus, ka turpmāk muitas deklarācijās, piemērojot muitas procedūru „Uzglabāšana muitas noliktavā”, neizmantot manuālu akcīzes nodokļa parāda aprēķinu bezalkoholiskajiem dzērieniem, kafijai un elektroniskajās cigaretēs izmantojamajam šķidrumam.