FIATA digitālā kopsapulce pulcē tās biedrus no 70 valstīm

FIATA digitālā kopsapulce pulcē tās biedrus no 70 valstīm

Šī gada 1. jūlijā notika ikgadējā FIATA kopsapulce, kas pulcēja nacionālo asociāciju un individuālos biedrus no aptuveni 70 pasaules valstīm. Federācijas pārstāvji atrodas Ženēvā, tāpēc ērtākais veids kopsapulcei bija digitālā veidā, ko novērtēja arī LAFF ģenerālsekretārs Māris Dreimanis, piedaloties sapulcē no Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Ikgadējā FIATA kopsapulcē piedalījās vairāk nekā 100 tiešsaistes dalībnieku. Tajā tika apstiprināti prezidentūras ziņojumi par 2021. gadu, kā arī pieņemti lēmumi par finanšu jautājumiem, tostarp 2023. gada budžetu.

Sapulces laikā tika sveikti divi jauni asociācijas biedri. Viena no tām bija Azerbaidžānas Kravu ekspedīcijas asociācija (FFAA) – valsts, kas ir kļuvusi par stratēģiski svarīgu austrumu loģistikas koridora dalībnieci un svin jau pirmo pastāvēšanas gadu. Kā otrs biedrs tika sveikta Mongolijas Nacionālā tirdzniecības un rūpniecības kamera, kas pārstāv 55 kravu ekspeditorus, – kopējam asociācijas biedru skaitam sasniedzot 113. Šie papildinājumi vēl vairāk pastiprina FIATA biedrības vērtību pat šajos nezināmajos un neparedzamajos laikos.

Sapulcē tika apstiprināta Teja Kontraktora (Tej Contractor) iecelšana par informācijas un tehnoloģiju padomdevēja priekšsēdētāju. Nilas Tunasaras (Nil Tunasar) tika iecelta par ABIT priekšsēdētāja vietnieci. Abu ekspertu profesionālā pieredze sniegs lielu ieguldījumu digitalizācijas jomā un vēl vairāk uzlabos FIATA tirdzniecības dokumentu digitalizācijas procesu.

Tejs Kontraktors (Tej Contractor) ir muitas brokeris, kravu pārvadājumu un loģistikas speciālists, kurš pārstāv savu ekspeditora uzņēmumu “Mayur C. Contractor”, kā arī Mumbajas asociāciju un Indijas Nacionālo kravu pārvadātāju federāciju.

Nila Tunasara (Nil Tunasar) ir daļa no Starptautiskās kravu pārvadājumu un loģistikas pakalpojumu sniedzēju asociācijas (UTIKAD) un personīgi administrēja visus digitalizācijas procesus savā uzņēmumā “Transorient Inc.” Šo divu profesionāļu aizraušanās un pārmaiņas, kas tiks ieviestas, bez šaubām, būs manāmas jau tuvākajos mēnešos, federācijai turpinot strādāt, lai palīdzētu nacionālajām asociācijām ieviest elektroniskās FIATA pavadzīmes.

Federācijas prezidents Dr. Ivans Petrovs (Ivan Petrov) dalījās ar FIATA nākotnes mērķiem, uzsvaru liekot uz digitalizāciju, jūrniecības darba grupu un izaicinājumiem, ko nesīs jaunās iespējas. Viņš teica: “Esam aizvadījuši ļoti veiksmīgu digitālo kopsapulci, jo daudzas mūsu biedru asociācijas no visas pasaules (no apmēram 70 valstīm) varēja to apmeklēt un piedalīties balsošanā par prezidenta priekšlikumiem, apliecinot izcili paveikto darbu 2021. gadā.”

FIATA ģenerāldirektors Dr. Stefans Grabers (Stéphane Graber) piebilda: “Pagājušais gads kravu ekspedīcijas nozarei bija izaicinājumu pilns, taču mēs FIATA biedriem palīdzējām panākt daudz, lai atvieglotu tirdzniecību, īpaši jūras krīzes jomā. Attiecīgie rezultāti ir redzami vakar publicētajā nostājas dokumentā, kā arī FIATA elektroniskās pavadzīmes izlaišanā šī gada sākumā.”

Ja apstiprinot visus augstāk minētos punktus valdīja vienprātība, tad atklāts palika jautājums par biedru naudas palielināšanu, kur viedokļi dalījās. FIATA gaida priekšlikumus no saviem biedriem – kā vēl palielināt ieņēmumus organizācijas darbības nodrošināšanai un attīstībai.