FIATA attīstība Pasaules Muitas organizācijā

FIATA attīstība Pasaules Muitas organizācijā

Latvijas nacionālā kravas ekspeditoru un loģistikas asociācija (LAFF) ir biedrs Starptautiskā kravas ekspeditoru asociāciju federācijai (FIATA).

LAFF pārstāv Latvijas ekspeditoru, pārvadātāju un muitas noliktavu turētāju intereses iekš FIATA – uzlabojot savstarpējās tirdzniecības un transporta saites. Sākot ar 2021.gada 1.janvāri, federācijai FIATA ir sava pārstāvniecība Pasaules Muitas organizācijā (WCO), līdz ar to, tiks atjaunota spēcīga un konsekventa sadarbība. Šīs sadarbības pamatā FIATA sniedz ieguldījumu WCO e-komercijas paketes pārskatīšanā, kas nodrošina aktīvi veidot un attīstīt starptautiskās tirdzniecības nākotni.

Līdz 2021. gada jūlijam FIATA ir uzstādījusi mērķi- aktīvi darboties pie e-komercijas paketes padziļinātās pārskatīšanas, lai jūlijā Pasaules Muitas organizācijai varētu iesniegt detalizētākus priekšlikumus.

Inovatīvais risinājums nodrošina dokumentu pārvaldību digitālā platformā, kas nodrošinās to, ka visas iesaistītās puses izmantos vienu un to pašu dokumentu versiju un digitalizētas veidlapas, sniedzot iespēju FIATA dalībniekiem attīstīt starptautiskās tirdzniecības nākotni. Papildus tam, visām iesaistītajām pusēm ir pieeja digitālajai platformai, sniedzot iespēju to ērti pārskatīt. Lai uzzinātu vairāk par digitālo risinājumu, varat to apskatīt video formā.

Jau vairāk kā 20 gadus FIATA un CLECAT (Eiropas kravu pārvadājumu, transporta, loģistikas un muitas asociācija) sadarbojas Saprašanās memoranda ietvaros, kas spēlē izšķirošu lomu kravu pārvadājumu nozarē Eiropā.

Saprašanās memorands tika atjaunots 2007.gadā, kad FIATA un CLECAT piekrita nodot savu pārstāvniecību Pasaules Muitas organizācijai (WCO). Starp FIATA un CLECAT tika parakstīts Pakalpojumu līmeņa līgums (SLA), kas deva zaļo gaismu FIATA nodrošināt sadarbību ar WCO atbilstoši viņu vajadzībām.