Atskats uz FIATA nedēļu

Atskats uz FIATA nedēļu

Jau ziņojām, ka no 22.marta līdz 25.martam Latvijas nacionālā kravas ekspeditoru un loģistikas asociācija LAFF piedalīsies FIATA nedēļā, kas 4 dienas nodrošinās tiešsaistes seminārus par dažādām transporta un loģistikas nozares tēmām. LAFF ar FIATA, kas ir Starptautiskā kravas ekspeditoru asociāciju federācija un apvieno biedros no 150 valstīm un sadarbojas jau no 1994.gada, kopīgi veicinot pasaules tirdzniecības un kravu pārvadājumu attīstību.

FIATA nedēļa paskrējusi nemanot, gūstot jaunu un vērtīgu informāciju gan par loģistikas digitalizāciju, gan jūras piegādēm, gan arī par izmaiņām FIATA dokumentācijā. FIATA sanāksmēs piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku, pārstāvot lielāko daļu ekspeditoru asociāciju no visas pasaules. Semināros bija iespēja iesaistīties augsta līmeņa diskusijās, nosūtot arī sev interesējošos jautājumus FIATA valdes locekļiem Ženēvā.

Federācijas prezidents Bazilijs Pītersens, atklājot FIATA nedēļu vēstīja, ka katra sesija ir rūpīgi pārdomāta un veidota tādā formātā, lai asociāciju biedru delegātiem būtu iespēja piedāvāt savus risinājumus, kas būtu vērtīgi globālajai kravu pārvadājumu kopienai.

Jau augstāk tika minēts, ka daži no apspriestajiem jautājumiem ietvēra tādas tēmas, kā dokumentācija un digitalizācija, kas turpmāk uzlabotu FIATA dalībniekiem komunikāciju ar visiem piegādes ķēdē iesaistītajiem, kā arī optimizētu izmaksas, nodrošinot globālo tirdzniecību. Dažos FIATA semināros tika iekļautas nelielas apmācības, lai stiprinātu asociāciju biedru zināšanas un prasmes. Tika pārrunāta obligāciju programma, nodrošinot vienkāršotu pavadzīmju izsniegšanu pēc AVS valdības noteikumiem – kravu pārvadājumiem uz un no ASV. Semināros tika arī pavēstīts, ka drīzumā gaidāma digitālā maksājumu platforma Freight-Pay, kas maksimāli atvieglos loģistikas darījumus, izmantojot vienotu platformu.

Viena no apmācībām bija par sociālo tīklu izmantošanu asociācijām, kas patiesībā ir digitalizācijas tēmas turpinājums. Svarīgāk par regularitāti un publicitātes attēliem, ir tehnisko lietu un algoritmu pārzināšana, atkarībā no digitālajām platformām, jo pašlaik tās ir veidotas atšķirīgi un nenodrošina savstarpēju informācijas apmaiņu. Šīs prasmes ir noderīgas ne tikai asociācijām, bet arī uzņēmējiem, jo samazina birokrātiju un administratīvās izmaksas kravu pārvadājumiem.

FIATA nedēļā tika veidots augsta līmeņa dialogs arī ar FMC jeb Federālo jūrniecības komisiju, kurā tika pārrunāts konteineru deficīts jūras kravu pārvadājumiem, kas saistīts ar papildus izmaksu veidošanos uzņēmējiem. Tas ir tāpēc, ka daļa konteineru tiek uzkrauti pie saņēmējiem un tukši sūtīti atpakaļ nosūtītājiem, tādējādi palielinot pieprasījumu pēc konteineriem, pēc kā attiecīgi pieaug izmaksas. Kā vērtē FMC pārstāve, visa atbildība tiekot uzlikta uz kuģu līnijām, taču atbildība būtu jāuzņemas visiem.

Visbeidzot, FIATA nedēļas beigās notika seminārs, kurā asociāciju biedriem bija iespēja uzdot konkrētus jautājumus federācijas prezidentūrai, un lielākā daļa neskaidrību biedriem bija par tehniskajiem risinājumiem, kas veicinātu digitalizācijas ieviešanu un apmācībām to lietošanai, fokusējoties uz ilgtspējīgu attīstību.

LAFF asociācija FIATA nedēļu vērtē kā noderīgu, atgādinot, ka transporta un loģistikas nozare strauji turpina attīstīties, nu jau arī digitāli. Lai nokļūtu šādā augsta līmeņa informācijas apritē, aicinām kļūt par LAFF biedru. Lai kļūtu par LAFF biedru, jums jābūt Latvijā reģistrētam komersantam ar pamatdarbību kravas ekspedīcijas, kravas uzglabāšanas vai transporta un loģistikas pakalpojumu jomā vai arī personai, kura ir ieinteresēta nozares attīstībā un atzīst LAFF darbības mērķus. Lai kļūtu par biedru, aizpildiet pieteikuma formu vai rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.