Turkmenistānas pārstāvji ir atvērti sadarbībai

Piektdien, 15. decembrī, Latvijas Loģistikas un Tranzīta asociācija (LAFF) kopā ar Turkmenistānas Loģistikas asociāciju (TLA) organizēja virtuālo forumu/kontaktbiržu, ar ko uzsākam šāda formāta pasākumus LAFF biedriem. Ņemot vērā biedru pozitīvās atsauksmes, meklējam asociācijas gan Eiropā, gan Āzijā, lai stiprinātu starptautiskās attiecības.

Aizvadītā pasākuma laikā LAFF biedriem bija iespēja prezentēt savus uzņēmumus un virtuāli iepazīties ar uzņēmumiem no Turkmenistānas.

Kopā vebinārā piedalījās 15 dalībnieki. No LAFF piedalījās šādi biedri: SIA Vervo, ACE Logistics Latvia, BV grupa un MELON. Savukārt, no TLA piedalījās Kervan Logistics, Merjen Yol, Eminli Maslahat, Dawut Yollary, Amatly Yollar un citas.

Šis virtuālais pasākums tika organizēts, lai pārvarētu ģeogrāfiskos šķēršļus un nodrošinātu efektīvu komunikāciju un preču plūsmu starp Latvijas un Turkmenistānas uzņēmējiem. Vebināra laikā dalībnieki varēja aktīvi piedalīties diskusijās, dalīties ar savu pieredzi un uzzināt vairāk par abu valstu loģistikas un uzņēmējdarbības vidi. Vebinārs kļuva par efektīvu platformu tiem uzņēmumiem, kuri meklē jaunus sadarbības partnerus vai vēlas organizēt pārvadājumus starp Latviju un Turkmenistānu.

Turkmenistānas Loģistikas asociācijas (TLA) pārstāvju piedalīšanās kontaktbiržā nodrošināja labāku izpratni par vietējo tirgu un sniedza ieskatu turpmākajos attīstības virzienos. Šis bija arī izcils veids, kā pārvarēt starpkultūru šķēršļus un veicināt savstarpējo sapratni.

Pasākums noteikti ir devis artavu abu valstu attiecību uzlabošanai. Šāda veida pasākumi veicina uzņēmējdarbības attīstību, starptautisko attīstību un abu valstu ekonomisko izaugsmi. Šāda tipa iniciatīvas atspoguļo ne tikai organizatoru vēlmi nodrošināt uzņēmējiem modernus risinājumus, bet arī vēlmi radīt ilgtspējīgu sadarbību starp uzņēmumiem no dažādām pasaules malām.

Turkmenistānas Loģistikas asociācija ir salīdzinoši jauna, taču asociācijā ir jau vairāk nekā 150 biedru - dažādi transporta un loģistikas uzņēmumi. TLA tika dibināta 2020.gada 2.jūlijā. Biedrība izveidota ar mērķi aizsargāt asociācijas biedru tiesības un kopīgās intereses, palīdzēt attīstīt biedru uzņēmumus un paplašināt sadarbības iespējas ekspedīcijas un loģistikas pakalpojumu tirgū.