Par aktualitātēm muitas jomā

gada 3. decembrī, Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) notika Muitas un uzņēmēju konsultatīvā padomes paplašinātā sanāksme, kurā pārstāvji no Eirāzijas Ekonomiskās komisijas un Krievijas Federācijas Federālā muitas dienesta informēja par aktualitātēm muitas likumdošanas jomā.

 

Eirāzijas Ekonomiskās komisijas pārstāvis V.Kabakovs informēja par Eirāzijas Ekonomiskās savienības Muitas kodeksa projekta normu atšķirībām salīdzinājumā ar pašreiz spēkā esošā Muitas savienības Muitas kodeksa normām. Viņš norādīja, ka jaunais kodekss izstrādāts, prioritāri ņemot vērā deklarāciju noformēšanas elektroniskā formā attīstīšanu, papīra formā iesniedzamu pavaddokumentu skaita minimizēšanu, kā arī plānoto “Viena loga” koncepcijas ieviešanu.

Sanāksmes dalībnieki tika informēti par plānotajām izmaiņām saistībā ar muitas deklarācijā norādāmajiem datiem, kā arī par izmaiņām muitošanas procesā attiecībā uz preču izlaišanas procedūru. Plaša informācija tika sniegta par atzītā ekonomiskā operatora statusa iegūšanu, priekšrocībām un to paplašināšanu nākotnē.

Savukārt Krievijas Federācijas Federālā muitas dienesta pārstāvis A.Pičugovs iepazīstināja klausītājus ar informācijas iegūšanas iespējām, ko sniedz Krievijas muitas dienesta mājaslapa, kā arī jauninājumiem informācijas sistēmu izmantošanā, muitas deklarāciju attālinātu noformēšanu un citiem aktuāliem jautājumiem.

Ar sanāksmē sniegtajām prezentācijām iespējams iepazīties VID mājaslapas sadaļā “Muita/Muitas un uzņēmēju konsultatīvā padome/Sēdes”.